Tebe šibe ??? To bola prvá reakcia mojich najbližších, keď som im oznámil, do čoho sa idem pustiť. Inak, volám sa Rasťo. Som manžel, otec, nevlastný otec, brat, syn, strýko, bratranec a synovec. No pred pár rokmi to bolo úplne inak. Bol som ničím nielen pre seba, ale aj pre svoju rodinu a svoje okolie. Jednou z vecí, ktoré mi boli v časoch "temna" nablízku boli okrem lekárov a psychológov najmä knihy. A práve z lásky ku knihám, potrebe vrátiť spoločnosti a knihám požičané, som sa rozhodol zrealizovať tento projekt, ktorý verím, že  pomôže vrátiť ľuďom aj pomocou kníh stratené a zanedbané duševné zdravie.

Na trhu je v súčasnosti približne 10.000 kníh na tému duševné zdravie. Cieľom projektu Fialové je z tohto obrovského množstva vybrať spolu s odborníkmi tituly, ktoré môžu byť ľuďom v rôznych životných chvíľach nápomocné. Celý proces výberu je založený na odbornosti kníh, ale zároveň sú to knihy, ktoré sú ľahko zrozumiteľné aj pre laickú verejnosť.  Tento výber je iba odporúčaním, aké knihy vám môžu pomôcť. Všetko ostatné je na Vás.

Ďakuje hlavne mojej rodine a priateľom, že to so mnou vydržali. 

💜Manželke Deniske, ktorá to so mnou nikdy nemala ľahké a aj napriek tomu vždy stála pri mne.

💜Dcére Olívií, ktorá ma svojim úsmevom a životným elánom podporovala aj napriek tomu, že som s ňou nemohol tráviť toľko času, ako by si predstavovala.

💜Synovi Davidovi (on sa nerád fotografuje), ktorý mi dáva možnosť nahliadnuť do sveta dospievajúceho adolescenta a všetkých radostí a starostí s tým spojenými.

💜Otcovi, mame, sestre, švagrovi, švagrinej, synovcovi a neteriam, že nám pomohli prekonať ťažké obdobia a sú nám nablízku.

👊Jurajovi a Patrikovi. Kamarátom, na ktorých sa môžem vždy a vo všetkom spoľahnúť.

🐱‍👤 Benymu a Theovi (naše psy). Že ma každé ráno vytiahli pred piatou hodinou ráno z postele na čerstvý vzduch, aby som mohol na tomto projekte pracovať.


A ďakujem sebe, že som to zvládol.