5 kníh do 150 strán, ktoré sa oplatí prečítať.

03.01.2022

Aj knihy, ktoré majú menej strán dokážu dať človeku v živote veľmi veľa. Pripravili sme si pre Vás výber piatich kníh, ktoré síce nie sú rozsahovo veľmi veľké, no obsahujú múdrosti, ktoré ľudia vyhľadávajú už desiatky rokov. Výhodou týchto kníh je napríklad aj to, že dámy ich schovajú kamkoľvek do kabelky a môžu si ju prečítať či už na káve, alebo vlastne kdekoľvek.

Usteľ si (Admirál William H. Mc Raven) : 

Počet strán : 112

Pôvodný prejav admirála McRavena sa stal virálnym s viac ako 10 miliónmi videní po celom svete. Vychádzajúc zo základných princípov uvedených vo svojom prejave, McRaven v tejto knihe vyrozprával príbehy zo svojho vlastného života, od ľudí, s ktorými sa stretol počas svojej vojenskej služby a ľuďmi, ktorí sa vyrovnávali s ťažkosťami a robili ťažké rozhodnutia s odhodlaním, cťou a odvahou. Táto nadčasová kniha, vyrozprávaná s veľkou pokorou a optimizmom, poskytuje jednoduchú múdrosť, praktické rady a slová povzbudenia, ktoré padnú vhod dokonca aj v najtemnejších chvíľach našich životov. Obdivuhodná spoveď veterána niekoľkých vojnových konfliktov, ktorý si počas svojej služby prešiel naozaj veľmi silnými zážitkami.

Ako človek zmýšľa (James Allen) :

Počet strán : 120

Čistota mysle nevyhnutne vedie k čistote života, k vzácnej láske a porozumeniu, ktoré by malo ovládať naše každodenné činy a postoje k priateľom a nepriateľom. Kde však treba hľadať návod? Ako možno dosiahnuť čistotu mysle, ktorá jediná prináša šťastie a dôveru? Slová Jamesa Allana pomohli miliónom ľudí  a naďalej ukazujú skutočnú cestu k lepšiemu životu pre ľudstvo ako celok.
"Z čistého srdca pochádza čistý život a čisté telo," píše James Allen. "Z poškvrnenej mysle vychádza poškvrnený život a skazené telo." Príliš veľa ľudí sa snaží vylepšiť len svoje svetské postavenie - a príliš málo ľudí hľadá duchovné zlepšenie. Tomuto problému čelil James Allen počas celého svojho života. Myšlienky, ktoré po celoživotnom hľadaní našiel vo svojom srdci ho viedli tak, ako veríme, že budú viesť vás.

Vrcholy a údolia (Spencer Johnson)

Počet strán : 120

Túto knihu by podľa nás mohli kľudne zaradiť aj medzi povinnú literatúru žiakov stredných škôl. Jednoducho a stručne v nej autor vyjadruje podstatu života prostredníctvom chlapca, ktorý putuje svojím životom a prežíva ho so všetkými príjemnými, ale aj menej príjemnými stránkami. Tento príbeh v sebe skrýva hlboké zamyslenie sa nad životom ako takým a hlavne nad tým, že všetko v má svoj zmysel. Kniha vhodná pre ľudí, ktorí si prechádzajú ťažkými životnými obdobiami určená nielen na to, aby ich zvládli, ale aby pochopili a poučili sa z týchto, často ťažkých chvíľ a spomenuli si na ne, keď budú stáť "hore na vrchole".

Čo ak ... (Kobi Yamada)

Počet strán : 44

Toto je jedna z najkrajších detských kníh, ktorú by mali určite vziať do rúk aj dospelý. Ilustrácie vás vtiahnu do deja a myslíme si, že budete mať problém knihu vôbec odložiť.. Príbeh ilustruje, ako si nájsť vo svete vlastnú a byť ochotný byť tým, kým ste.. Je to kniha o odvahe a o tom, ako každý z nás môže svojou troškou prispieť k tomu, aby sa zem stala lepším miestom pre život. Autorovi rozhodne nemožno odoprieť jeho kreativitu a predstavivosť, ktorá sa s vami bude niesť počas listovania tejto knihy. Jednoducho krásne umelecké dielo, ktorého takmer každá veta predstavuje múdrosť nepostrádateľnú k vášmu spokojnému a vyrovnanému životu. PS : Táto sa do kabelky nezmestí :)

Všechno dobré je k nečemu zlé (Paul Watzlawick)

Počet strán : 96

"Bol raz jeden muž, žil šťastne a spokojne, kým si jedného dňa nepoložil otázku, či má život, nezávisle na ľuďoch svoje vlastné pravidlá." Tak nejako začína táto esej. Autor skúma cesty, ktorými sa človek uberá a na konci knihy naznačuje prekvapivé riešenia rôznych životných situácií. Jeho útle dielko o riešení zlovestnej bohyne osudu Hekaté sa okamžite stalo diskutovaným hitom na mnohých fórach, ktoré sa zaoberajú psychológiou a ľudskou dušou. Niektoré úryvky sú síce ťažšie na pochopenie, no veríme, že pokiaľ sa pre túto knihu rozhodnete, tak ju bez problémov rozlúsknete. Kniha určená pre tých, ktorí sa chcú hlbšie ponoriť do sveta psychológie a ľudskej duše.