Anthony Robbins - Nekonečná vnútorná sila

11.03.2021

Už len ten samotný názov neurolingvistické programovanie (NLP) vo mne vzbudzovalo veľký rešpektKniha obsahuje základné myšlienky a postupy neurolingvistického programovania. Ponúka detailný (do slova a do písmena) návod, ako túto techniku zvládnuť a taktiež aj cvičenia, prostredníctvom ktorých si vieme túto metódu vyskúšať v praxi.

Keď sa nad tým zamýšľam, tak v skutočnosti mnohé z týchto metód používame aj v reálnom živote, avšak si možno neuvedomujeme práve ich silu a vplyv na náš život. Ako aj v iných dielach s motivačnou tématikou autor vyzdvihuje silu viery, pozitívneho životného postoja, ako aj potreby zmeny. Lebo jediné, čo je stále, je zmena. Kniha je veľmi podrobne spracovaná (356 strán) a oceňujem originalitu názorov a postojov autora k rôznym životným situáciám.

Obľúbený citát
"Naučte sa posudzovať samých seba podľa vlastných dosiahnutých cieľov, a nie podľa toho, čo zdanlivo dosahujú iní." 

O autorovi

Jeden z najvyhľadávanejších autorov a motivačných rečníkov súčasnej doby. Asi tak by sa dal v skratke charakterizovať Anthony Robbins. Medzi jeho aktivity patrí taktiež filantropia a pôsobí ako stratég pre mnoho úspešných spoločností.

Medzi jeho najznámejšie charakteristiky patrí to, že počas svojich seminárov sa spolu s účastníkmi prechádza po žeravom uhlí. Áno, čítate dobre, po žeravom uhlí. JE autorom veľmi rozšíreného neurolingvistického programovania, známeho aj pod skratkou NLP.

Je obľúbeným najmä medzi známymi osobnosťami, akými sú napríklad spevák Usher, alebo skupina Aerosmith, alebo Green Day. Ako poradca slúžil taktiež štyrom Americkým prezidentom. Ako filantrop sa angažuje v projekte Feeding America, kde rozdali už takmer 6 miliónov porcií jedla pre sociálne slabších ľudí.

Oficiálna webstránka : www.tonyrobbins.com