Antidepresívum, film a neuroplasticita.

04.10.2021

Zaujímavá kombinácia, že ? A viete o tom, že si tento recept dávkujete pri každom otvorení knihy? A extra dávku pri knihe zameranej na osobnostný rozvoj? A celkom cool, keď si predstavíte, že na toto combo ste potrebný len vy a kniha. Vysvetlím. Opäť sú to len moje zistenia z môjho vlastného života.

Okrem samotného obsahu knihy, ktorá je zameraná na osobnostný rozvoj, sú v čítaní tohto druhu literatúry obsiahnuté viaceré výhody, z ktorých niektoré si človek uvedomuje až s odstupom času. Výbornou správou je však to, že jeden z účinkov sa prejavuje ihneď. 

Antidepresívum : Iste poznáte tú tabletku na bolesť, ktorej účinok nastupuje takmer do 5 minút od užitia. Tuším má v názve číslo 400. A takýto účinok má aj kniha zameraná na osobnostný rozvoj a je akýmsi liekom s okamžitým účinkom na "bolesť duše". Zo skúsenosti môžem povedať, že účinok sa dostavuje ihneď po jej otvorení. Máte to aj vy tak? Snažil som sa odhaliť zloženie tohto antidepresíva, neviem ho presne odhadnúť na gramy, ale odhadom sa skladá z  :

  • pár gramov nádeje (väčšinový podiel)
  • niekoľko gramov motivácie
  •  nešpecifikované množstvo útechy
  • a ešte zo zložiek, ktoré sú špecifické v závislosti od konzumenta :-)

Čo sa týka nežiadúcich účinkov, tie som ešte nezaznamenal. 

Film : Akú rolu hráte vo svojom živote vy? Ste jeho pánom, alebo skôr v nej hráte sluhu? Ďalšou z výhod literatúry osobnostného rozvoja je tá, že sa viete vžiť a v mysli si aplikovať jej obsah do vlastného života a vnímať ho svojou optikou. Zrazu si obsah premietate v mysli, ako by to mohlo byť, ako by ste mohli daný problém riešiť, ako poznatky aplikovať na váš biznis model. Aké to je? Super, že? A ani si to možno neuvedomujete, ale uvádzate takto do pohybu silu vizualizácie. Jej účinky snáď ani nemusím spomínať. Jej sila bola zdokumentovaná už v mnohých knihách...

Je vystihnutá aj v citáte jedného z najpovolanejších :

"Čokoľvek si ľudská myseľ dokáže predstaviť a čomu dokáže uveriť, to dokáže aj uskutočniť." - Napoleon Hill

Neuroplasticita : Keď už sa bavíme o zdokumentovaní niečoho v knihách, aj o neuroplasticite sa toho už veľa popísalo. A zo skúsenosti môžem potvrdiť že môj mozog je na tom podstatne lepšie ako kedykoľvek predtým. Dobre, možno je to aj tým, že som zo svojho života úplne vypustil alkohol, ale nemyslím, že to bude len tým. Dobrou správou pre každého čitateľa je to, že táto schopnosť "zväčšovania mozgovej kapacity" nie je viazaná na knihy zamerané na osobnostný rozvoj, ale k tomuto javu dochádza pri každej knihe ktorú čítame. Nazval by som to akousi posilňovňou pre mozog, kde knihy sú činkami a strany kníh závažiami. Super posilka, že? A čo takto si dnes večer "zacvičiť" v pohodlnom kresle, s huňatou dekou a šálkou čaju v ruke? ❤