Blog za milión

02.08.2021

Kniha sa nám dostala do rúk viac menej náhodou (bola za veľmi prijateľnú cenu u distribútora), tak sme sa rozhodli ich nakúpiť viac a postupne ich rozdávame ako darčeky ľuďom, ktorí sa zaoberajú blogovaním, alebo to plánujú. A musíme uznať, po jej prečítaní, že pomer cena výkon je pri tejto knihe úžasný. V oblasti osobnostného rozvoja je veľmi veľa nesúrodých článkov na tému blogovanie, avšak žiadny neponúka ucelený pohľad na blogovanie, ako táto kniha. Vydaná bola v roku 2016, tak sme mali trocha pochybnosti, či bude aktuálna vzhľadom na časový odstup 5 rokov od jej prvej publikácie. A pochybnosti sa nepotvrdili. 

Kniha je napísaná jednoducho a je kombináciou praktických návodov, vysvetlení základných pojmov, možností speňažovania blogu ale čo sa nám najviac páčilo, boli skutočné príbehy a postrehy z praxe popredných svetových blogerov. A práve na tento posledný postreh by som rád nadviazal, že môžeme potvrdiť, že blogeri v oblasti osobnostného rozvoja sú aktívni a úspešní aj v dnešnej dobe. Spätný pohľad na začiatky Marka Mansona, ktorý je v súčasnosti hviezdou v oblasti osobnostného rozvoja, je veľmi príjemný a jeho rady budú určite prínosné pre každého blogera. Taktiež Seth Godin povedal v tejto knihe svoje :-)

Popri množstve zaujímavého obsahu sa nestrácajú ani motivačné faktory autorky, ktorá povzbudzuje čitateľov k aplikácií získaných poznatkov v praxi prostredníctvom povzbudzujúcich komentárov, alebo krátkych príbehov.

Autorka : Natasha Courtenayová - Smithová

webstránka autorky : www.natashacourtenaysmith.com

Vydavateľstvo : IKAR

Rok vydania : 2016

Počet strán : 304

Celkové hodnotenie : 4,7/5