Brandon Bays - Cesta

10.05.2021

Túto knihu mám veľmi rád. Keď som ju prvý krát bral do rúk, veľmi veľa som od nej očakával. Mnoho ľudí, aj u nás na Slovensku sa venuje práve metóde "Cesty", ktorú Brandon opisuje vo svojich knihách. Pravdupovediac, pre mňa je metóda tohto ozdravného procesu veľmi komplikovaná a nie som priaznivcom tejto formy liečenia. Tým však nechcem povedať, že kniha je zlá, jednoducho spirituálne obrady moc nemusím.

Knihu mám veľmi rád pre jej obsah a samotný život spisovateľky, ktorý v nej opisuje. Klobúk dole pred tým, ako si dokázala poradiť s nádorom o veľkosti basketbalovej lopty. Aj keby bol jej opisovaný životný príbeh vymyslený, tak či tak by bol zaujímavý. Tým, že si naozaj prešla uzdravením bez lekárskej asistencie, smekám klobúčik minimálne pred jej odvahou ísť do tohto alternatívneho procesu pri tak závažnej diagnóze.

Ako sama autorka opisuje, nebolo to jediné ťažké obdobie v jej živote a prišli pohromy porovnateľné s rakovinou. A v omnoho väčšom rozmere. To ako sa s týmto obdobím vysporiadala, dáva nádej veľa ľuďom, že naozaj všetko v živote je riešiteľné. Na konci knihy autorka opisuje podrobne terapeutický postup jej liečebného procesu, ktorý však ako som písal, ja moc neuznávam. Avšak dávam autorke za pravdu a pridávam sa k jej názoru, že všetky telesné choroby majú pôvod v psychike človeka. Toto potvrdilo a potvrdzuje veľa autorov, či už z medicínskeho, alebo alternatívneho liečiteľského prostredia.  

Odporúčam ako oddychovú knihu a pre tých, ktorý majú chuť si svojpomocne vyskúšať jej liečebnú metódu. Budem rád za každú spätnú väzbu na tento uzdravovací proces od vás, čitateľov.

Obľúbený citát :"Nepýtajte sa, čo kto môže urobiť pre Vás, spýtajte sa, čo vy môžete urobiť pre neho."

O autorke

Brandon Bays je spisovateľka a celosvetovo uznávaná autorita v oblasti duševného zdravia a zmeny života k lepšiemu. Považujú ju za dynamickú, inšpiratívnu, inovatívnu na poli duševného zdravia a alternatívneho liečiteľstva. Práve jej príbeh spontánneho vyliečenia rakoviny, kedy jej už lekári nedávali žiadnu šancu na prežitie ju priviedol k tomu, aby sa o svoje skúsenosti podelila s ľuďmi po celom svete.

Je autorkou transformačného procesu "Cesta", kde sa snaží v ľuďoch prebudiť ich vlastnú silu a využiť ju v osobnom živote, či už na osobnostný rast, alebo na uzdravenie tela. Jej kniha "Cesta" sa stala veľmi úspešnou. Preložili ju do 10 jazykov a predala sa vo viac ako 1 milión výtlačkoch.

Všetky jej semináre a workshopy sú plné energie a entuziazmu, ktoré do svojej práce vkladá. Jej prácu ocenilo mnoho kolegov, či už z literárnej, alebo motivačnej sféry. Jej knihy sú zamerané nielen na uzdravovanie, ale aj na rozvoj osobnosti ako celku.

Oficiálna webstránka : www.thejourney.com