Čo je skutočné bohatstvo ? - krátky príbeh

11.10.2021

Bohatý muž mal syna a jedného dňa ho vzal na výlet. Jediným cieľom otca bolo ukázať svojmu synovi, ako žijú chudobní ľudia a aby syn ocenil to, čo má doma.

Počas svojej cesty sa dostali do malej dediny. Tam strávili niekoľko dní a nocí na farme.

Po návrate sa otec opýtal svojho syna: " Ako sa ti tam páčilo ?

Syn s nadšením odpovedal: "Bol to skvelý výlet, oci."

Bohatý otec hovorí synovi: "Aspoň vidíš, ako žijú chudobní ľudia.." 

"Ach áno," povedal syn a usmial sa na svojho otca .

Otec sa spýtal: "Povedz mi, čo si sa naučil počas tvojho výletu? "

Múdry syn odpovedal: " Oci, všimol som si veľa vecí. Videl som, že my máme jedného psa, ale oni mali až troch. My máme bazén, ktorý siaha do stredu našej záhrady, ale im preteká popri pozemku rieka, ktorá nemá koniec. Máme drahé lampy v našej záhrade, im však ich obrovskú záhradu dokonale osvetľuje mesiac a more hviezd. Náš chodník siaha len k nášmu prednému dvoru, ich chodníky však nemajú koniec. "

Otec sa trochu zamotal do odpovedí svojho syna.

Syn pokračoval: " Máme malý kúsok zeme, na ktorom žijeme, ale oni majú šíre polia. Máme sluhov, ktorí slúžia nám, ale oni slúžia iným. "

Syn takto ďalej pokračoval vo vyjadrovaní svojich zážitkov : "My si kupujeme jedlo, ale oni si pestujú svoje. Okolo nášho domu máme samé vysoké múry, ktoré nás majú chrániť, no oni majú priateľov , ktorí ich ochránia, ak by to bolo potrebné. Voľný čas trávime s televíziou a mobilmi , oni trávia voľný čas s rodinou a príbuznými. "

Syn zhrnul svoje skúsenosti z cesty do dediny nasledovne : "Ďakujem, oci, že si mi ukázal, akí sme chudobní .... !!"

Tento krátky inšpiratívny príbeh prináša veľmi silný odkaz, že za peniaze si môžete síce kúpiť oblečenie, autá, veľký dom alebo mnoho ďalších vecí, ktoré vám poskytnú pohodlie. Existuje však niekoľko vecí, ktoré sa za peniaze kúpiť nedajú... .. je to jednoduchosť, láska , láskavosť, súcit , priateľstvá , hodnoty, rodina, vďaka ktorým je váš život bohatý.

Väčšina ľudí často zabúda na to, čo v živote má, a sústredí sa na to, čo nemá. Nezabúdajme, všetko je to o uhle pohľadu a ako sa na to všetko človek pozerá. Niekedy to vyžaduje detskú perspektívu, aby nám pripomenula, čo je v živote dôležité.