Don Hutson, George Lucas, Ken Blanchard - Minútový vyjednávač

11.03.2021

Úprimne, mne sa do vyjednávania nikdy moc nechce. Ale po prečítaní tejto knihy túto aktivitu asi začnem zvažovať. Nikdy som si neuvedomil, že vyjednávanie, kdekoľvek môže do života priniesť mnohé zmeny. Často súhlasíme so všetkým, aj keď nám to následne môže priniesť mnoho nepríjemností. Alebo na druhej, tej podstatnejšej strane, nám to môže mnoho priniesť.


Autor v knihe opisuje anatómiu vyjednávania ako procesu a typy vyjednávacích stratégií. Zároveň veľmi jednoducho predkladá možnosti, ako pri jednotlivých situáciách reagovať a najmä to, aké dôležité je pochopenie stratégie protistrany. Je fajn, že teóriu je možné použiť aj v reálnom živote, nielen v podnikaní.
Odporúčam najmä manažérom a obchodníkom.  

O autorovi

Celým menom Kenneth Hartley Blanchard je Americký spisovateľ, obchodný konzultant a motivačný rečník. Jeho rozsiahla autorská činnosť zahŕňa viac ako 60 kníh, kde pôsobil buď ako autor, alebo ako spoluautor. Jeho najúspešnejšia kniha Minútový manažér, ktorá bola vydaná v roku 1982 sa predala vo viac ako 13tich miliónoch výtlačkoch a bola preložená do viac, ako 30tich jazykov.

V roku 2005 bol uvedený do siene slávy firmy Amazon, ako jeden z 25tich najpredávanejších autorov histórie firmy. Je riaditeľom mnohých spoločností, ktoré sa zameriavajú na osobnostný rozvoj a konzultačné služby. Svoje spoločnosti so svojou manželkou zakladali s tromi základnými cieľmi - urobiť zmenu v ľudských životoch, zlepšiť ľudský potenciál a efektivitu na pracovisku a pomôcť organizáciám, aby sa stali dobrými zamestnávateľmi.

oficiálna webstránka : www.kenblanchard.com