Edisonova poznámka - krátky príbeh

01.10.2021

Jedného dňa prišiel mladý Thomas Edison zo školy domov a podal matke papier. Povedal jej: "Môj učiteľ mi dal tento papier a povedal mi, aby som ho dal iba tebe."

Jeho matka však so slzami v očiach prečítala synovi celé znenie listu nahlas. "Váš syn je génius." Táto škola je pre neho príliš malá a nemá dobrých učiteľov, ktorí by ho učili. Prosím, venujte sa mu viac a vytvorte priestor pre jeho najlepšie možné vzdelanie u vás doma. " 

Po rokoch Edisonova matka zomrela. Edison bol už vtedy  známy po celom svete ako jeden z najväčších vynálezcov storočia. Jedného dňa prechádzal svojimi starými rodinnými vecami a zrazu si v rohu zásuvky všimol poskladaný papier. Vzal ho a otvoril.

Na papieri bolo napísané: "Váš syn je hlúpy a môže negatívne ovplyvniť svojich spolužiakov. Nikdy viac ho už neposielajte do školy. "

Edison celé hodiny plakal a potom si zapísal do svojho denníka: "Thomas Alva Edison bol hlúpe dieťa, ktoré sa vďaka hrdinskej matke stalo géniom storočia." 

Verte sebe, svojím deťom, svojím snom. Jediný, kto vás môže odradiť ste však vy sami. Názory ostatných sú odrazom ich viery, ich života. A ľudia často hovoria, že niečo nedokážete len preto, že to nedokázali oni...