Flow

19.08.2021

Flow sa ako slovo stalo známym práve vďaka autorovi tejto knihy. Takmer celý svoj život zasvätil Mihaly skúmaniu prežívania ako takého a v 90 rokoch vydal túto knihu. A aj po takmer 30 rokoch je jej obsah viac ako aktuálny a na trhu sa nachádza veľmi málo podobných kníh, ktoré by analyzovali tento fenomén optimálneho prežívania. 

Ako uvádza autor, flow je stav, pri ktorom, ako by sa zastavil čas. Teda alebo ako keby plynul inou rýchlosťou, ako zvyčajne. Plynie tak preto, že sme naplno pohltení činnosťou, ktorú práve vykonávame a takmer nevnímame okolitý svet. Plne sa sústreďujeme na výkon jednej činnosti. A o tomto je celá kniha. Jednak pojednáva o tom, aké sú základné prvky optimálneho prežívania a poskytuje čitateľom rady, ako takýto stav prežívania dosiahnuť pri každodenných situáciách či už doma, v práci, alebo vlastne kdekoľvek. 

Kniha je pomerne rozsiahla, cez 300 strán, písaná síce vedcom, ale "čitateľne a ľudsky". Myslíme si že obsah knihy je aktuálnejší ako pred desiatkami rokov a jej obsah ponúka riešenia a odpovede pre tých, ktorí hľadajú to, ako si viac vychutnávať prítomný okamih a prežívať svoj život s väčšou ľahkosťou.

Ak Vás kniha zaujala, môžete si ju zakúpiť tu.

Autor : Mihaly Csikszentmihalyi

Vydavateľstvo : Citadella

Recenziu spracoval : Rasťo