Hľadanie zmyslu života

25.08.2021

Kniha, ktorá kraľuje svetovým non-fiction bestsellerov z hľadiska recenzií čitateľov. Skutočný príbeh rakúskeho psychiatra, ktorý bol deportovaný do koncentračného tábora, kde prežil roky plné krutostí a neľudského zaobchádzania. Pri čítaní knihy priam mrazí, avšak jeho príbeh nie  je popretkávaný detailnými informáciami, skôr zachytáva prežívanie autora z pohľadu obyčajného človeka. Aj napriek tomu je to veľmi silný príbeh so šťastným koncom. 

Autor v tejto knihe do detailov rozpracoval tému zmyslu života a jeho naplnenia. Pri čítaní týchto riadkov sme si uvedomili, aké banálne a detinské veci riešime v našich životoch a táto kniha by v pohode mohla byť zaradená medzi povinnú literatúru, možno aj pre mladých ľudí. V druhej polovici knihy autor opisuje svoju psychologickú metódu "logoterapiu". ktorú vypracoval aj s pomocou skúseností s pobytom v koncentračnom tábore. Túto druhú časť by sme skôr charakterizovali ako odbornú literatúru. 

Odporúčame naozaj každému druhu čitateľa a myslíme si, že každý si v príbehu Viktora Frankla nájde to podstatné, čo posunie jeho dušu a osobnosť dopredu.

Autor : Viktor Frankl

Vydavateľstvo : Eastone Books

Ak Vás recenzia zaujala, knihu si môžete objednať tu.