Lissa Rankin - Myseľ vs. Medicína

11.03.2021

Som veľmi rád že to mám túto knihu za sebou. Nie preto, že by bola zlá, ale preto, že je toto pre mňa hypochondra veľmi citlivá téma.

Autorka poukazuje na rôzne štúdie v odbornej literatúre na prepojenosť mysle a telesného zdravia. Štúdie poukazujú na to, že pri tejto téme skutočne prepojenosť je. Môžem to potvrdiť z vlastnej skúsenosti, nakoľko som už niekoľkokrát vyhľadal alternatívne spôsoby liečby. A skutočne mi pomohli.

Zaujímavé sú najmä štúdie placebo a nocebo efektu. Ani ja som doteraz netušil, že existuje slovo nocebo - je to vlastne opak placebo efektu

V druhej časti knihy autorka popisuje svoj vlastný pohľad na túto tematiku a ponúka čitateľovi akýsi svoj systém, ktorý praktikuje ona pri liečení svojich pacientov.

Obľúbený citát :
"Nikdy nevyhlasuj, alebo neopakuj o svojom zdraví to, čo nechceš, aby sa splnilo"
Odporúčam každému hypochondrovi.

Ľutujeme, ale táto kniha je vypredaná. Nižšie Vám ponúkame alternatívy od iných autorov s podobným zameraním.   

O autorke

Lissa Rankin je americká lekárka, koučka, liečiteľka, učiteľka a zakladateľka inštitútu celostnej medicíny, v ktorom poukazuje na dôležitosť psychiky a psychických faktorov pri liečbe rôznych druhov ochorení. Viac ako 10 rokov strávila štúdiom a pozorovaním tzv. spontánnych vyliečení.

Jej želaním je, aby každá osoba na svete prebudila v sebe svoju vnútornú silu a aby sme dokázali uzdravovať naše telá výhradne svojimi myšlienkami. Je zástankyňou teórie, že lekár by nemal liečiť len telo, ale aj dušu. Sama seba označuje za milujúcu revolucionárku, ktorá verí, že môže zmeniť svet.

Popri jej aktivitách je zároveň riaditeľkou neziskovej organizácie Heal at last, ktorá je zameraná práve na podporu alternatívnych liečebných metód. Je častým hosťom v mnohých diskusných reláciách a často sa objavuje aj ako hosť programu TEDX.

oficiálna webstránka : www.lissarankin.com