Nad vecou by _Dennyto

01.11.2021

Táto kniha, tak ako aj autorka hovorí, nie je príručka, ktorá dáva návod, ako odbremeniť vás dom, myseľ a dušu. Neposkytuje zoznamy úloh ani presné návody čo robiť. Kniha obsahuje praktické rady a nápady, ako upratať chaos a vytvoriť pokojné zóny vo vašom živote a domove.

Počas čítania tejto knihy zistíš, že byť "Nad vecou" nie je len o vyhodení vecí, ktoré už nechceš. Je to viac ako zvládnuť upratať papiere alebo nejakú miestnosť. Byť nad vecou znamená oveľa viac. Znamená to zmeniť spôsob, akým sa pozeráš na svoj domov a veci, ktoré ťa obklopujú. Znamená to zmeniť spôsob, akým sa pozeráš na tvoj program a veci, ktorými žiješ. Znamená to zmeniť spôsob, akým sa pozeráš na tvoje vzťahy a veci, z ktorých sú vytvorené. Znamená to účelne pristupovať ku všetkým "veciam", ktoré k sebe púšťaš. Po prečítaní knihy pochopíš, že si musíš dobre vybrať všetko, čo k sebe púšťaš. Inak ťa tie "veci" pohltia zaživa.

Táto kniha je určená pre každého. Každého občas trápi nejaká forma neporiadku. Neznamená to, že sa až po kolená doma brodíš v neporiadku. Možno máš doma veci, ktorých sa z nejakého dôvodu nevieš vzdať aj keď ti neprinášajú radosť. Možno máš až príliš veľa starostí a nevieš si rady. Možno máš až príliš veľa práce a nemáš čas na svoju rodinu alebo koníčky. Možno nevieš upokojiť seba alebo svoju myseľ, aby si bol/a schopný/á oddychovať. Ak chceš postupne, po malých krokoch (pretože to inak nejde) zmeniť svoj život k lepšiemu a dostať svoj život "do pohody", zaobstaraj si túto knihu a začni praktizovať to, čo si tam prečítaš. Určite ťa nesklame.

Vydavateľstvo : Tatran

Autorka : Ruth Soukupová

Ak Vás recenzia zaujala, knihu si môžete kúpiť tu.

Celú tvorbu a blog Denisky Tomíkovej nájdete na www.dennyto.sk