Nájdite toho, kto vám rozumie

28.09.2021

Mladé dievča prešlo okolo obchodu a všimlo si tabuľu s názvom "Šteniatka na predaj". Vošlo do obchodu a spýtalo sa majiteľa: "Koľko stoja šteniatka, prosím Vás ?" "Všetky stoja 50 korún", odpovedal majiteľ obchodu.

Dievča vyprázdnilo vrecká a oznámilo majiteľovi obchodu, že má len 10 korún.

Majiteľ obchodu zapískal a šteniatka ihneď pribehli. Päť drobných šteniatok a za nimi jedno krívajúce, ktoré ani zďaleka nestíhalo ich tempu. Dievča okamžite zobralo zaostávajúce šteňa a pýta sa majiteľa obchodu, čo mu je. Majiteľ jej vysvetlil, že šteniatko sa narodilo s deformáciou - nemá dobre vyvinutý bedrový kĺb. Po celý život bude krívať. Dievča mu povedalo: "Chcem toto šteňa!"
Majiteľ obchodu odpovedal: "To šteniatko ale nie je na predaj. Ak ho naozaj chceš, dám ti ho zadarmo. "

Dievča sa rozčúlilo. Pozrelo sa na majiteľa a povedalo : "Nechcem ho mať zadarmo. To šteňa má rovnakú hodnotu ako ostatné. Dám vám 10 korún, ktoré tu mám teraz a korunu mesačne, kým všetko nedoplatím. "
Majiteľ pokračoval: "Tento pes nikdy nebude môcť behať a hrať sa ako všetci ostatní, myslím, že toto rozhodnutie budeš ľutovať."

Na jeho prekvapenie sa dievča natiahlo a vyhrnulo si nohavicu, aby odhalilo nohu, ktorú malo od kolena nadol amputovanú a namiesto nej používala kovovú protézu. Pozrela sa na majiteľa a potichu odpovedala: "Ja toho tiež veľa nenabehám a toto šteňa potrebuje niekoho, kto mu rozumie."