Napoleon Hill - Ako nepodľahnúť diablovi

09.03.2021

Dúfam, že Napoleon Hill túto knihu dopísal v plnom zdraví a bez akýchkoľvek následkov. Túto knihu totiž napísal ako rozhovor seba a diabla (tiež seba), čo chce značnú dávku predstavivosti

Poukazuje najmä na dva základné prvky, prečo ľudia v živote nedosahujú to, po čom túžia a to sú hypnotický rytmus a nechať sa vliecť. To, čo tieto slovné spojenia znamenajú však nechám na vás. Popri tradičných témach jeho diel však zameriava svoju pozornosť aj na menej známe témy ako sebadisciplína, obozretnosť a harmónia.

Priznávam, zo začiatku som mal problém si zvyknúť na tento štýl čítania, ale zvládol som to. Knihu doplnila svojimi poznámkami Sharon Lechterová, ktorá je známa so spoluprácou s Robertom Kiyosakim.

O autorovi

Napoleon Hill bol americký spisovateľ a celoživotný "pozorovateľ" životov a osudov úspešných ľudí. Či už sa jednalo o Thomasa Alvu Edisona, Henryho Forda, alebo Dala Carnagieho, hľadal u nich spoločné znaky ich úspechu a na základe týchto zistení napísal jeho najznámejšie dielo Mysli a zbohatni, ktoré patrí k najpredávanejším knihám v oblasti osobnostného rozvoja.

Jeho, asi najznámejším výrokom je : "Čokoľvek si ľudská myseľ dokáže predstaviť, to dokáže aj uskutočniť. Skúmal, ako sila osobných presvedčení dokáže vplývať na úspech a ako aj bežní ľudia dokážu pomocou istých vzorcov dosiahnuť neobyčajný úspech.

Počas dlhých 20 rokov sprevádzal oceliarskeho magnáta Andrewa Carnegieho a práve on bol iniciátorom jeho výskumu. Výsledky tohto výskumu publikovali najskôr v príručke Zákon úspechu a až neskôr sa pretavil do vyššie spomínaného diela Mysli a zbohatni.