Poklad - krátky príbeh

06.11.2021

V ďalekej dedine žil pracovitý farmár, ktorý mal veľký pozemok a na ňom nasadený vinič. Rok čo rok dávalo jeho hrozno bohatú úrodu a farmár sa stal veľmi úspešným. Mal troch synov, ktorí boli mladí a energickí, no nikdy sa neobťažovali otcovi pri práci pomôcť. Ako bol farmár starší, začínal sa obávať o budúcnosť svojich synov.

Náhle veľmi ochorel a uvedomil si, že jeho smrť sa rýchlo blíži. Zavolal synov a povedal im:

"Drahí synovia, vidím, že sa ku mne blíži moja smrť, ale predtým, ako sa s vami všetkými rozlúčim, chcem sa podeliť o tajomstvo. Pod zemou na viniciach je ukrytý poklad. Po mojej smrti prekopte celý vinohrad a nájdete ho. Kde sa však ukrýva vám nepoviem."

Starý farmár onedlho zomiera, jeho synovia vykonávajú posledné obrady a lúčia sa s ním. V mysliach sú však už vo viniciach pri hľadaní pokladu, ktorý ukryl ich otec. Ihneď po pohrebe sa ponáhľajú do viníc. Prekopali každučký centimeter štvorcový vinice,  ale napokon nič nenašli. Ich prekopanie vinice však viedlo k výnimočne hojnej a zdravej úrode a výsledkom boli obrovské zárobky a zisky. Práve vďaka týmto zárobkom si synovia uvedomili, čo týmto pokladom myslel ich otec. Myslel tým tvrdú prácu... ❤