Richard Carlson - Môžete byť šťastní, nech sa deje čokoľvek

11.03.2021

Pri prečítaní názvu tejto knihy som sa zamyslel, či sa to skutočne dá. Bez ohľadu na okolnosti byť šťastný. No ja to ešte neviem, priznám sa úprimne.

Autor v tejto knihe ponúka svojský pohľad na šťastie a to, čo spôsobuje, že sme nešťastní. Za všetko môžu naše myšlienky. Ovplyvňujú naše správanie, nálady, reakcie. Naozaj nám stoja v šťastí len naše myšlienky? Je naozaj bránou k šťastiu to, že sa s nimi vysporiadané a začneme ich ovládať? Logiku to má.

Jednou z kapitol tejto knihy je aj pohľad na závislosti akéhokoľvek charakteru a preto túto knihu odporúčam aj ľuďom, ktorým akákoľvek forma závislosti zasahuje do života.

Obľúbený citát z knihy
"Naše myslenie neodráža "skutočnosť", je len pokusom o interpretáciu danej situácie" 

O autorovi

Richard Carlson bol americký spisovateľ, psychológ a motivačný rečník. Ako spisovateľ sa udržiaval v rebríčku najpredávanejších autorov podľa New York Times neuveriteľných 104 týždňov. Svoju kariéru spisovateľa odštartoval v roku 1985, avšak prvý výraznejší úspech dosiahol až o 10 rokov neskôr.

Jeho knihy zo série "Netrápte sa pre..." sa stali bestsellermi a boli publikované v 135 krajinách sveta a preložené do 30 jazykov. Za svoj život napísal viac ako 20 kníh, ktoré sú zamerané na prekonávanie "bežných" starostí, ktoré často postretnú každého z nás.

Najznámejším, priam kultovým výrokom Richarda Carlsona je : "Netrápte sa pre maličkosti, veď predsa všetko sú v konečnom dôsledku maličkosti." Tým, že knihy sú písané formou krátkych príbehov, sú veľmi ľahko pochopiteľné a ľahko aplikovateľné v praxi.

Oficiálna webstránka : www.dontsweat.com