Richard Carlson - Netrápte sa pre peniaze

11.03.2021

Téma peniaze je dovolím si povedať veľmi dôležitá. Áno, sú oveľa dôležitejšie témy ako napríklad zdravie a rodina. Avšak v nepriamej súvislosti peniaze ovplyvňujú aj tieto témy.
Aj napriek tomu, že peniaze sú často témou mnohých rozhovorov, avšak existuje pomerne malé množstvo literatúry zameranej priamo na peniaze. Samozrejme ak neberiem odbornú literatúru v ktorej sa bežný smrteľník stratí po prvej vete typu : "Makroekonomické ukazovatele vyplývajúce na globálnu hyperinfláciu..."

Táto kniha je jednoduchá, ľahko sa číta a je plná množstva užitočných rád. Ani nie tak ako peniaze priamo zarobiť, skôr, ako na ne získať celkovo iný pohľad a ako ich začať využívať. Autor, ako mu to bolo zvykom, poskytol v 100 krátkych článkoch pohľad na narábanie s peniazmi a aj akých chýb sa najčastejšie dopúšťame.


Uznávam, že kniha je zmesou rôznych pohľadov a názorov. No napriek tomu som si pri jej čítaní uvedomil veľa vecí, ktoré zrejme robím zle, alebo ich nerobím vôbec.

O autorovi

Richard Carlson bol americký spisovateľ, psychológ a motivačný rečník. Ako spisovateľ sa udržiaval v rebríčku najpredávanejších autorov podľa New York Times neuveriteľných 104 týždňov. Svoju kariéru spisovateľa odštartoval v roku 1985, avšak prvý výraznejší úspech dosiahol až o 10 rokov neskôr.

Jeho knihy zo série "Netrápte sa pre..." sa stali bestsellermi a boli publikované v 135 krajinách sveta a preložené do 30 jazykov. Za svoj život napísal viac ako 20 kníh, ktoré sú zamerané na prekonávanie "bežných" starostí, ktoré často postretnú každého z nás.

Najznámejším, priam kultovým výrokom Richarda Carlsona je : "Netrápte sa pre maličkosti, veď predsa všetko sú v konečnom dôsledku maličkosti." Tým, že knihy sú písané formou krátkych príbehov, sú veľmi ľahko pochopiteľné a ľahko aplikovateľné v praxi.

Oficiálna webstránka : www.dontsweat.com