Richard Carlson - Spomaľte na rýchlosť života

11.03.2021

Ľahké čítanie zamerané na duševnú pohodu. Najčastejšie slovné spojenia v knihe sú "prítomný okamih" a "analytický a voľný režim". Najmä rozdiely vo fungovaní v analytickom a voľnom režime sú obrovské a zo skúsenosti môžem potvrdiť, že je to pravda.

Krásne rozpracované sú témy partnerských vzťahov, rodičovstva a práce. Keďže som sám otec a manžel, tieto témy boli pre mňa veľmi prínosné.

Taktiež je zaujímavý pohľad autorov na tému stres. Analyzujú, či je správne so stresom bojovať a zvyšovať odolnosť voči nemu, alebo práve naopak, prijať ho ako signál a spomaliť na tempo života.

Obľúbený citát z knihy
"Myseľ, ktorá pracuje rýchlosťou života, prijíma veci - a ľudí - také, aké sú práve teraz."
Túto knihu odporúčam najmä rodičom.


O autorovi

Richard Carlson bol americký spisovateľ, psychológ a motivačný rečník. Ako spisovateľ sa udržiaval v rebríčku najpredávanejších autorov podľa New York Times neuveriteľných 104 týždňov. Svoju kariéru spisovateľa odštartoval v roku 1985, avšak prvý výraznejší úspech dosiahol až o 10 rokov neskôr.

Jeho knihy zo série "Netrápte sa pre..." sa stali bestsellermi a boli publikované v 135 krajinách sveta a preložené do 30 jazykov. Za svoj život napísal viac ako 20 kníh, ktoré sú zamerané na prekonávanie "bežných" starostí, ktoré často postretnú každého z nás.

Najznámejším, priam kultovým výrokom Richarda Carlsona je : "Netrápte sa pre maličkosti, veď predsa všetko sú v konečnom dôsledku maličkosti." Tým, že knihy sú písané formou krátkych príbehov, sú veľmi ľahko pochopiteľné a ľahko aplikovateľné v praxi.

Oficiálna webstránka : www.dontsweat.com