Robert B. Cialdini - 50 tajomstiev presviedčania

15.03.2021

Už samotný názov knihy je viac ako informatívny, čo bude obsahom knihy. Autor sa zameriava na "podstatné maličkosti", ktoré by nás možno ani vo sne nenapadli, že by mohli byť účinné pri našej snahe dosiahnuť súhlas. 

Keď si uvedomíme, ako často sa dennodenne dostávame do situácií, kedy nám ide o súhlas protistrany, určite by každý z nás mal venovať pozornosť tomu, ako si vlastne ten súhlas skúšame vydobyť. Všetky odporúčania sú podopreté vedeckým výskumom, čo je fajn, keďže v mnohých dielach sa fakty opierajú len o názor autora. Ide často aj o veľmi úsmevné výskumy. 

Niektoré techniky by som z morálneho hľadiska zaradil do kategórie "diskutabilné", avšak obchod je obchod, je to na každom z nás, ako s týmito radami naloží. Sám som zvedavý na výsledok techník, ktoré som si zobral z tejto knihy a aplikoval ich do jedného zo svojich projektov. Je fajn mať ale túto knihu pri sebe najmä, keď sa rozhodujete pri svojom podnikaní o zlepšenie predajov. Sú to síce maličkosti, ale zase povedzme si, že veľké veci sa skladajú z maličkostí.

Výskumy autora sú univerzálne použiteľné vo všetkých sférach podnikania, takže odporúčam každému podnikateľovi. Ale nielen podnikateľom. Ja som napríklad aplikoval pár vecí aj doma. Dúfam, že túto recenziu nebude čítať moja manželka. 

Ľutujeme, ale táto kniha je vypredaná. Nižšie Vám ponúkame iné knihy od autora, alebo alternatívy od iných autorov s podobným zameraním.