Robin Sharma - Mních, ktorý predal svoje Ferrari

14.04.2021

Obľúbená klasika. Osobnosť spisovateľa sa premietla do jeho kníh impozantným spôsobom. Toto je jeho prvá kniha, avšak klobúk dolu, ako to dokázal. Ľahké čítanie, pútavý príbeh a poučný text. Síce sú použité trochu nezvyklé prirovnania, ale dajú sa pochopiť.


Príbeh transformácie vynikajúceho právnika na mnícha z Tibetu. Príbeh o tom, ako je dôležité si v živote určiť priority, a ak je treba, urobiť aj radikálne zmeny vo svojom živote. Kedysi uznávaný právnik dotiahol svoju kariéru až tak ďaleko, že dostal v súdnej sieni infarkt. To bol moment, kedy dostal druhú šancu na život, avšak uchopil ju po svojom. Odišiel do Tibetu a stal sa mníchom. Nikto o ňom dlhé roky nepočul, až sa znenazdajky objavil v kancelárií svojho bývalého kolegu. Zmenený na nepoznanie, vyzerajúc o 30 rokov mladšie. Vyrozpráva mu príbeh svojho putovania a zasvätí ho do zdravého životného štýlu.

Tajomstvá spokojného a zdravého života autor vykresľuje pomocou symbolov, ktoré sú jednoducho zapamätateľné a zrozumiteľné. Krásne je to, že nejde o nejaké otrepané frázy, častokrát používané v tomto type literatúry.

Príbeh je prepletený množstvom citátov slávnych a známych osobností, teda naozaj je čo z knihy čerpať. Takže zastavte sa nachvíľku, porozmýšľajte o svojom živote a pokiaľ ste knihu ešte nečítali, vrele odporúčam.

Obľúbený citát :

"Všetok úspech v živote, či už materiálny, alebo duchovný, začína tou 5 kilovou hmotou, čo máš na krku."

O autorovi

Robin Sharma je považovaný za 5 najvplyvnejších autorov a motivačných rečníkov na svete. Hneď jeho druhá kniha sa stala celosvetovým bestsellerom č.1. Jeho poradenstvo využívajú mnohé svetové celebrity, rockové hviezdy, riaditelia významných svetových spoločností a dokonca aj kráľovské rodiny.

Z jeho kníh sa po celom svete predalo viac ako 75 miliónov výtlačkov a boli preložené do viac ako 45 jazykov. Zaujímavosťou je to, že jeho kniha "Mních, ktorý predal svoje Ferrari je doteraz v Izraeli piatou najpredávanejšou knihou všetkých čias.

Vyštudovaný právnik opustil svoju úspešnú advokátsku prax a stal sa spisovateľom. Jeho prvá kniha vyšla v náklade 2000 kusov a predávala ju jeho mama v kuchyni ich rodinného domu. Druhou knihou bola už vyššie spomínaná kniha, ktorá raketovo naštartovala jeho dráhu spisovateľa.

Popri jeho práci sa venuje taktiež filantropií a pomoci deťom v núdzi. Je taktiež veľmi aktívny na sociálnych sieťach a v interakcií s jeho fanúšikmi. Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že je veľmi priateľský a ochotný vyhovieť svojim fanúšikom.

Na 16 narodeniny som sa rozhodol venovať synovcovi jeho knihu, tak som skúsil, či by mi do nej napísal venovanie. Na moje prekvapenie mi o mesiac prišla kniha s krásnym vlastnoručným venovaním a podpisom. Už len toto vypovedá o veľkosti tohto človeka a spisovateľa.

Oficiálna webstránka : www.robinsharma.com