Stačí len byť - krátky príbeh

25.09.2021

Jedného večera, po niekoľkých dňoch strávených doma so svojou manželkou, sa muž sklonil a zašepkal jej do ucha: "Milujem ťa."

Usmiala sa a povedala: "Keď budem mať osemdesiat rokov a budem myslieť na celý svoj život, viem, že si tento moment zapamätám."


O niekoľko minút neskôr zaspala. V spálni zavládlo ticho. Muž zostal hore a premýšľal o všetkom, čo spolu urobili, od prvého rande po prvú spoločnú dovolenku a nakoniec až po veľký svadobný deň. To boli len niektoré zo životných rozhodnutí, ktoré manželia spoločne urobili a ktoré viedli k tomuto okamihu ticha vo vzájomnej prítomnosti.


V jednom momente si muž uvedomil, že nezáleží na tom, čo urobili alebo kam šli. Nezáležalo ani na tom, kam pôjdu. Jediná vec, na ktorej záležalo, bola vyrovnanosť toho okamihu.


Len byť a dýchať spolu.

 
Nemali by sme nechať kalendár, alebo okolnosti, aby prevzali kontrolu nad naším životom a zabudnúť na skutočnosť, že každý okamih nášho života je dar a zázrak - bez ohľadu na to, aký malý alebo bezvýznamný sa nám zdá. Mať na pamäti , že špeciálne chvíle , ktoré strávime v prítomnosti tých, ktorých milujeme, sú práve tie okamihy, ktoré dávajú nášmu životu zmysel.