Stoicizmus pre začiatočníkov By _Denyto

14.10.2021

Hneď ako som uvidela názov tejto knihy, išli mi hlavou informácie, ktoré už o Stoicizme viem. Prvýkrát som sa s ním stretla na strednej škole. Dokonca som našla aj moje poznámky z maturitného ročníka k tejto téme.😄

"Stoicizmus pre začiatočníkov" sa zaoberá dosiahnutím šťastného a prosperujúceho života. Filozofický smer "Stoicizmus" vychádza z presvedčenia, že každý jeden človek na tomto svete môže viesť šťastný život. Táto filozofia vychádza z toho, že pri správnom trénovaní mysle, vie človek dosiahnuť vyrovnanosť, odolnosť a dokáže prekonať všetko, čo mu bráni dosahovať pocit šťastia.

Ak sa pustíš do štúdia tejto knihy, tak vďaka "Stoicizmu" nadobudneš zručnosti v oblasti umenia života a spokojného žitia. Táto schopnosť je nazývaná "cnosť". Ak sa ti podarí vytvoriť si cnostný život, dokážeš mať bohatý emocionálny život a so všetkými emóciami budeš vedieť vhodne zaobchádzať. Stoicizmus ťa naučí prijať život presne taký, aký je.

V knihe nájdeš od stručnej histórie stoicizmu, myšlienky jednotlivých filozofov a nájdeš tu hlavne praktické návody vhodné pre tvoj život. Pri čítaní tejto knihy sa presvedčíš, že naozaj môžeš žiť šťastný život. Všetko je len o nastavení tvojej mysle a o zvládaní tvojich emócií.

Pre koho je táto kniha? Podľa mňa pre každého bez rozdielu veku, pohlavia, miery vedomostí alebo čohokoľvek iného... Chceš mať šťastný život? Začni na tom pracovať! Pri práci ti pomôže táto kniha.

Moje hodnotenie: 5/5

Ostatné recenzie od našej spolupracovníčky nájdete na  : Instagramovom účte  _Denyto

Vydavateľstvo : Eastone books

Autor : MAtthew Van Naata

Ak vás recenzia zaujala, knihu si môžete zakúpiť tu.