Tesár - krátky príbeh

27.09.2021

Tesár, ktorý sa blížil k dôchodku, oznámil svojmu šéfovi, že je pripravený ukončiť kariéru a tráviť čas so svojou manželkou a rodinou. Vedel, že jeho práca mu bude chýbať, ale rozhodol sa, že je načase tráviť čas s ľuďmi, ktorí sú pre neho dôležití.

Jeho šéfa táto správa zarmútila, pretože tento tesár bol dlhé roky dobrým a spoľahlivým zamestnancom. Požiadal tesára, či by mu mohol ešte urobiť láskavosť a postaviť jeden dom.

Tesár neochotne súhlasil.

Kým staval tento posledný dom, jeho pracovná morálka sa vytratila a jeho úsilie bolo prinajlepšom priemerné. Používal lacné a podradné materiály a šetril všade, kde sa dalo. Bol to zlý spôsob, ako ukončiť takú úspešnú kariéru, akú mal.

Keď tesár dokončil dom, jeho šéf sa prišiel pozrieť na jeho prácu. Vytiahol z vrecka kľúče a povedal tesárovi: "Tento dom je pre teba darom za všetku tvoju tvrdú prácu, ktorú si pre mňa za tie roky vykonal."

Tesár bol užasnutý, no zároveň vedel, aký nekvalitný dom postavil...

Rovnaká myšlienka platí aj pre to, ako si budujeme život. Každý deň, keď sa zobudíme, život nám ponúka príležitosť, aby sme boli najlepší, akí vieme byť, ale napriek tomu často robíme priemernú prácu a dôležitejšie veci odkladáme na "ďalší" deň . Potom jedného dňa zistíme, že naše životy nie sú také, ako sme si ich predstavovali  a "Dom", ktorý sme postavili, aby sme v ňom žili, má veľa nedostatkov kvôli nedostatku úsilia.

Nemôžeme sa však vrátiť a znova ho postaviť za deň alebo dva. Ako sa hovorí, "život je projekt urob si sám ". Náš prístup a voľby nám pomôžu vybudovať si život, ktorý budeme žiť zajtra. Tak stavajme s väčším úsilím.❤