Usteľ si !

05.08.2021

Ďalšia z kníh, ktoré menia životy. Túto by sme zaradili do kategórie nakopni sa, vstaň a ži naplno. Zažívame dobu, kedy sa zvyšujúci sa komfort života nám ho paradoxne sťažuje. Dostávame sa do situácií, kedy sa nám zdá, aký je život ťažký a ako sa máme zle. Je to však naozaj tak? Nespohodlneli sme náhodou?

Netvrdíme, že to máte ľahké, ale vždy je niekto v situácií oveľa ťažšej, s ktorou musí bojovať. Vo vojne ide často o život a musíme uznať autorovi, že opisované situácie sú naozaj hraničné a pre nás často nepredstaviteľné. Admirál McRaven v jednoduchých 10 bodoch zhrnul svoje poznatky zo svojho výcviku v Navy seals, ako aj praktické skúsenosti z vojny v Afganistane. To ako prežiť vo vojne prirovnal k tomu, ako prežiť v súčasnom svete, aká je potreba bojovnosti a priebojnosti, ako aj tímového ducha. V niektorých pasážach človek až neveriacky krúti hlavou, ako je možné vôbec takéto situácie prežiť.

Ostatné jeho skúsenosti a rady Vám neprezradíme a necháme na Vás, aby ste si jeho príbeh mohli v kľude vychutnať. Mimochodom, táto kniha patrí do rebríčku TOP 10 motivačných kníh na svete podľa spoločnosti Lifehack.

Knihu si môžete kúpiť tu.

Autor : William H. McRaven

Vydavateľstvo : Tatran

Recenziu spracoval : Rasťo