Knihy pre mužov a otcov

Guy Corneau - Chybějící otec, chybujíci syn

Ako absencia otca ovplyvňuje utváranie mužskej identity Autor úspešnej knihy Anatómie lásky Guy Corneau pojednáva v tomto titule o morálnom zranení, ktorým trpia niektorí muži, ktorým schádzal kvalitný kontakt s otcom. Fyzická absencia otca sa u nich prejavuje po stránke afektívnej a psychickej a vyvoláva určité nedostatky pri utváraní mužskej identity ešte aj v čase, keď títo synovia dospeli, prípadne sa sami stali otcami. Autor vychádza z vlastného života (najmä zo vzťahu s vlastným otcom, resp. bez neho), z portrétov rôznych mužov a ich príbehov a z príkladov z vlastnej terapeutickej praxe. Zoznamuje čitateľov s tým, ako sa títo muži javia navonok, a akí naozaj sú vo vnútri. Ukazuje dôsledky, ktoré sa prejavili u synov, ktorí vyrástli bez otca alebo akoby bez otca. Vo svojej knihe ponúka možnosti na lepšie vzájomné pochopenie a súzvuk medzi mužom a ženou, rodičmi a deťmi. V záverečných kapitolách ukazuje, ako nájsť východiská a zbavovať sa dôsledkov. Kniha Chýbajúci otec, chybujúci syn sa stala po vydaní bestsellerom, vychádza v doplňovaných a revidovaných vydaniach vo frankofónnych krajinách opakovane a bola preložená do desiatky jazykov. Guy Corneau je kanadský psychológ, psychoterapeut, autor úspešnej knihy Anatómie lásky (Portál, 2000). V Kanade aj vo Francúzsku vydal ešte niekoľko úspešných knižných titulov, organizuje prednášky, zúčastňuje sa konferencií, vystupuje v oznamovacích prostriedkoch.

Knihu si môžete zakúpiť priamo vo vydavateľstve tu :

Pri zadávaní objednávky do poznámky zadajte kód : FIALOVE15 pre uplatnenie zľavy 15% z nákupu

https://obchod.portalslovakia.sk/chybejici-otec-chybujici-syn/

Steve Biddulph - Kniha o mužství

Autorova kniha Mužstvo sa v priebehu niekoľkých rokov stala v mnohých krajinách bestsellerom. Bola sprevádzaná vlnou záujmu o tému role muža a otca v západnej spoločnosti, ktorá sa stáva v mnohých ohľadoch zženštilou. Známy psychológ tvrdí, že v posledných desaťročiach dochádza k radikálnej premene mužskej mentality a že po dlhom období emancipácie ženstva v podobe feminizmu je treba venovať naopak veľkú energiu na záchranu skutočného mužstva vo všetkých sférach spoločnosti. V novej verzii knihy autor zhŕňa svoje najnovšie názory a predkladá témy, ktoré sú podľa neho stále viac aktuálne: hľadanie "mužskej podoby" zmyslu života; ako by mala vyzerať skutočná "vášeň pre život"; práca na vytváraní "lepšieho sveta"; čo je to "život v plnosti" a "žiť naplno". Steve Biddulph je austrálsky rodinný terapeut a autor rady svetoznámych bestsellerov. V Portáli vyšli jeho knihy Prečo sú šťastné deti šťastné, Tajomstvo výchovy šťastných detí, Mužstvo, Výchova chlapcov.

Knihu si môžete zakúpiť priamo vo vydavateľstve tu :

Pri zadávaní objednávky do poznámky zadajte kód : FIALOVE15 pre uplatnenie zľavy 15% z nákupu

https://obchod.portalslovakia.sk/kniha-o-muzstvi/


David Deida - Cesta pravého muža

Má môj život zmysel a cieľ? Aké je moje životné poslanie? Čo vlastne ženy naozaj chcú? A aké je milovať a zostať pri tom voľný?
Týmito a podobnými otázkami sa už zaoberal každý muž. Možno ale nebolo na ne ľahké získať odpoveď. Teraz máte pred sebou knihu, ktorá Vám v tom môže pomôcť. Cesta pravého muža by mala byť "povinným čítaním".
David Deida je jedným z najprevratnejších a najprovokatívnejších duchovných učiteľov súčasnosti, učí mužov, ako byť mužom a ženy, ako byť ženami, ako mužom porozumieť a podporiť ich.
Nejde pritom len o psychologické poučky, lebo Deida vysvetľuje, ako sa líšia a doplňujú naše mužské a ženské energie, čo je v dnešnej "zrovnoprávnenej" spoločnosti kľúčové. Táto kniha zásadným spôsobom podporuje životné smerovanie mužov, ich silu a celistvosť. 

Knihu si môžete zakúpiť tu :

https://www.martinus.sk/?uItem=139011